Приватна колекція хост — 450 кращих сортів, опис и реальні фото з мого саду

Хости — моє хобі.  Коли омолоджую кущі, можу поділитися саджанцями

Наявність на сезон 2024 і ціни  — в розділі «Купити хости»

!! Для замовлення: hosta.com.ua@gmail.com, Viber +38 093 63 65 397 (Ольга)

!!! >>> Підпишіться на сторінку колекції у Фейсбуці: Facebook.com/hosta.ua

  Большие хосты (L, XL), Волнистые хосты, Моя коллекция хост        31 января 2024        251         Комментарии к записи Хоста Regalia (Регалія) отключены

Хоста Regalia (Регалія)

Хоста Regalia з приватної колекції: опис, реальні фото з саду, мої спостереження і відгуки про цей сорт. Номер в каталозі — 173. Хочете купити хосту Регалія? Натисніть тут, знайдіть №173 і подивіться, чи є зараз саджанці. Якщо стоїть прочерк, то саджанців поки нема — я ділю кущі не кожен рік, а тільки коли треба їх омолоджувати. Заявки шліть у вайбер 093 63 65 397 (Ольга).

хоста Regalia (Регалія)

фото Vanessa Chaborek

Хоста Regalia: опис

Крупна хоста, у дорослому віці до 60 см, з вазоподібною формою куща. Мутація від відомої Krossa Regal, в якій додався більш світлий центр, на пару відтінків світліший за широку хвилясту кайму. Лист цупкий, ніжки ростуть вертикально. Росте повільно.

Іноді, досить рідко, на деяких листках бувають плямки в центрі, так званий «вітраж». Але це не сортова ознака, а, скоріше, рідкісний ефект. Ось таке фото Регалії зазвичай розміщують інтернет-магазини, але воно більше вводить в оману тих покупців, хто гарантовано чекає, що у купленого саджанця розкриються листя з такими ж плямками.

хоста Regalia (Регалія)

фото Carol Brashear

У 99,99% малюнка в центрі не буде. Якщо ви його колись побачите на листку, який розвертається — вітаю, це джек-пот))

Походження

Оригінатор — Ken Anderson, рік реєстрації 1992. Походження — спорт (мутація) від Krossa Regal.

Мої спостереження за цим сортом (посаджений у 2019 році)

Можу відмітити дійсно повільну швидкість росту і збільшення куща. Ви бачили, щоб Регалію пропонували в кожному інтернет-магазині? Навіть в приватних колекціях її зазвичай нема. А сорт старий, не новинка. Це тому, що поділом куща розводиться дуже важко. Тому і ціна досить висока, бо пропозицій критично мало для всіх бажаючих.

Мої відгуки про хосту Регалія

Дуже впізнавана, має своє «лице». Але великого куща я досі не бачила, хоч цей сорт в мене вже 4 роки. У 2021-му році я його майже втратила, бо згнив центр куща. Але прокинулися сплячі бруньки, і наступної весни у мене було купа крихітних поділок))

Інший екземпляр поки росте без таких проблем.

В цілому — красива хоста, одна з тих, котрі не потребують табличок з підписами. ЇЇ і так не сплутаєш з іншими.

Фото хости Regalia в моєму саду

Я роблю фото хост протягом сезону — з ранньої весни до пізньої осені.

На фото є дати, щоб більш точно розуміти зміну кольорів протягом сезону. Але відтінки можуть відрізнятися від освітлення, часу доби, коли зроблене фото. А також від налаштувать вашого екрану телефону чи монітору компьютера.

хоста Regalia (Регалія)

Цей розділ буде доповнюватись в наступному сезоні.

Подивіться ще:

Фото на Hostalibrary

Сторінка у базі даних Myhostas

Як купити хосту Regalia?

1. Перейдіть до каталогу (натисніть тут), знайдіть №173 (номери йдуть по порядку, шукайте номер сорту, прокручуючи сторінку).

2. Подивіться її доступність на поточний сезон. Якщо проставлена ціна — можна хосту Regalia купить або забронювать на весну.

!!! Якщо стоїть прочерк або «бронь», то саджанців Регалії зараз нема — я ділю і омолоджую кущі не кожен рік, а по мірі наростання. Всі рослини — з мого саду, з власної присадибної ділянки.

3. Якщо цей сорт є, надішліть мені заявку на вайбер 093 63 65 397 (Ольга).

Саджанці хости Regalia

Якими можуть бути саджанці Регалії:

1. Якщо ділиться дорослий кущ — це поділка, частина куща з місцем відділення, на 1 точку росту (стандартна поділка), або на кілька точок росту.

2. Якщо кущ був поділений торік, то весною прокидається молодий саджанець. Після поділу хоста починає своє життя «з нуля». Але якщо в саджанці було 2-3, або більше поділок, посаджена хоста набагато швидше набирає розмір.